Złośliwie o głupkach. Zwłaszcza w w potylice. Pardon, w polityce.
RSS
poniedziałek, 24 sierpnia 2009

" Prokuratorzy katowickiego oddziału IPN otrzymali protokoły z przesłuchań Alego Agcy. Liczące sobie ponad 2,5 tysiąca tron dokumenty mogą rzucić więcej światła na sprawę nieudanego zamachu na życie Jana Pawła II z 1981 r. Najpierw protokoły trzeba jednak przetłumaczyć, a na to Instytutowi brakuje pieniędzy.

Katowicki pion śledczy IPN wszczął śledztwo w sprawie „spisku komunistycznych służb specjalnych kierujących zamachem na Jana Pawła II" w czerwcu 2006 roku. Zamach uznano za zbrodnię komunistyczną. (tvn24.pl)

 

Śmiechu warte. Zważywszy, że to tylko część protokołów przesłuchań, bo poza sądowymi chcą jeszcze tch ze śledztwa prokuratorskiego… ciekawe, ile dziesiątek milionów złotych wywalą na tłumaczy przysięgłych? I co im z tego przyjdzie, jeśli (w co w ogóle wątpię) do czegokolwiek dojdą? Czy to ma służyć tylko zaspokojeniu ich poczucia ważności? Czy może szukają roboty dla znajomej tłumaczki?

23:30, krasnov
Link Komentarze (1) »
piątek, 21 sierpnia 2009

" "Solidarność" Stoczni Gdańskiej daje premierowi czas na zorganizowanie spotkania do przyszłego czwartku. Jeśli Donald Tusk tego warunku nie spełni, przez cały następny weekend pod jego domem w Sopocie będzie stało stoczniowe miasteczko. (...) Związkowcy chcą też by premier odniósł się do raportu Najwyżej Izby Kontroli, której zdaniem pomoc publiczna dla polskich zakładów była niższa od danych publikowanych przez rząd. (gazeta.pl)

 

Zabawne. Pamiętacie jeszcze, jak ostatnio Solidarnościowcy domagali się debaty z premierem, a potem nie przyszli? Nie przyszli, bo premier ośmielił się wziąć pod uwagę, że istnieją jeszcze inne związki zawodowe? Pamiętacie, że sprawa rzekomego twierdzenia NIK była tam wyjaśniona? Pamiętacie? No więc ja jestem ciekaw, czy znowu uciekną przed rzeczową rozmową. Sądzę, że tak.

19:55, krasnov
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 sierpnia 2009

" Około dziesięciu osób protestowało na trenie lotniska Bemowo przeciw koncertowi Madonny. Mieli transparenty i syrenę. Około godz. 16 reporter TOK FM zauważył kobietę trzymającą plakat z napisem "Katoliku, co zrobiłeś dla swojego mistrza i pana Jezusa Chrystusa, a ile wydałeś na koncert p. Madonny, kabalistki?". Około godz. 18 w okolice lotniska przybyło około 10 członków ruchu Suwerenność Narodu Polskiego. Mieli ze sobą flagę Polski, obraz Czarnej Madonny oraz baner z hasłem: "Wybór prosty: albo cywilizacja życia, albo szambo". (gazeta.pl)

 

Dziesięć osób? Albo tak mało jest katolików w tym kraju, albo tak mają w nosie swoją Najświętszą Panienkę? No, ale ci zgromadzeni to niezłe odpały. Najbardziej podobał mi się transparent "udział w koncercie grozi opętaniem kabałą uczestników i ich rodzin". Pomijam już nieudolność językową i niepprawność gramatyczną hasełka, ale nie oprę się kontrze: uczestnictwo we mszy grozi uczestnikom opętaniem przez głupotę. Ach, przez grzeczność nie powien też, kto tu reprezentuje sobą szambo.

04:37, krasnov
Link Dodaj komentarz »

" Siły bezpieczeństwa rządzącego w Strefie Gazy Hamasu zabiły przywódcę salafickiego ugrupowania związanego ideologicznie z Al-Kaidą - poinformował Hamas. W walkach, które wybuchły w piątek w Rafah, na południu Strefy Gazy, zginęło ponad 20 ludzi. Siły Hamasu otoczyły tamtejszy meczet, w którym schroniło się ok. 100 członków fundamentalistycznego ruchu Dżund Ansar Allah (żołnierze Boga), nawołującego do ścisłego przestrzegania szarijatu, czyli prawa koranicznego. Walki sprowokowało ogłoszenie przez Musę emiratu islamskiego w Strefie Gazy. Ugrupowanie Dżund Ansar Allah opowiada się za surowszym przestrzeganiem szarijatu niż radykalny, Hamas, któremu zarzuca zbytni liberalizm w kwestiach obyczajów. (gazeta.pl)

 

Najwyraźniej najlepszy sposób na religijnych fanatyków i terrorystów: dać im broń, a wytłuką się sami mięszy sobą. Hamas walczy z Fatahem, bo jest za liberalny. Potem sam jest oskarżany o liberalizm i zwalczany przez inną arabską, terrorystyczną bandę.  Jak Kuba Bogu, kto mieczem, itd.

Swoją drogą ciekawa zależność: im większy fanatyzm religijny, tym większa agresywność.

04:28, krasnov
Link Komentarze (1) »
czwartek, 13 sierpnia 2009

" Wołomiński SKOK od trzech lat bezskutecznie usiłuje odzyskać należność od firmy komputerowej, należącej do syna ministra sprawiedliwości - pisze "Rzeczpospolita". 
Doprowadzenie na rozprawę przez policję, a nawet grzywna nie były w stanie zmusić Krzysztofa Czumy do zapłacenia należności - nieco ponad 2 tys. zł plus odsetki. Sprawa ujawnienia majątku dłużnika, o co wnioskował wołomiński SKOK, ciągnie się dwa lata. Czuma nie odebrał już kilkunastu wezwań na rozprawy, a gdy do sądu został doprowadzony siłą, odmówił ujawnienia majątku swej firmy. 30 czerwca sąd wydał kolejny nakaz doprowadzenia Krzysztofa Czumy przez policję. Rozprawa planowana jest na 21 września. Minister sprawiedliwości odmówił ustosunkowania się do tych faktów. (gazeta.pl)

No ładna rodzinka. Nie pierwsze to hocki-klocki ministrowego synusia, a i sam pan minister Czuma taki kryształowy ponoć nie jest. Ten minister z synalkiem jest jakiś taki… prawy i sprawiedliwy?

12:00, krasnov
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 sierpnia 2009

" Gabinet cieni PiS-u prawie gotowy. Wczesną jesienią ma powstać gabinet cieni PiS-u. Znane są już pierwsze osoby, które się w nim znajdą. - Do wyborów będziemy mieli pełne szuflady ustaw - zapewnia Adam Hofman. (gazeta.pl)

 

No fajnie. Pamięta ktoś jeszcze, jak się PiS naśmiewał z gabinetu cieni PO? Teraz znów Marcinkiewicz będzie mógł powiedzieć "cienasy". Ale tym razem o dawnych kolegach z PiS.

19:57, krasnov
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 10 sierpnia 2009

Jak tam ma się Libertas, czyli paneuropejska koalicja osób i partii reprezentujących chrześcijańskie i konserwatywne wartości?

 

" Prawie 10 tysięcy złotych straciła krakowska agencja reklamowa Pst4Mat na wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wszystko przez zamówienia Komitetu Wyborczego Libertas, który do dziś nie zapłacił za ulotki i plakaty. To nie jedyna firma która straciła na interesach z ugrupowaniem. Przed eurowyborami Libertas zamówił w agencji materiały wyborcze warte 25 tys. zł. Agencja wykonała zlecenie na czas, ale komitet wyborczy z zapłatą się nie spieszył. - Na początku naszej współpracy dostaliśmy pięć tysięcy złotych gotówką - za pierwszą partię materiałów. I to by było na tyle. Wszystkie ulotki i plakaty zamawiał Marcin Sroka zastępca przewodniczącego Młodzieży Wszechpolskiej i to właśnie on zapłacił pierwszą ratę. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio TOK FM Post4Mat to nie jedyna firma oszukana przez Libertas. (gazeta.pl)

 

Konserwatyzm? Uczciwość? To by było na tyle.

17:35, krasnov
Link Dodaj komentarz »

" Rok po wojnie gruzińsko-ukraińskiej Aleksander Szczygło nie ma najmniejszych wątpliwości, komu Gruzini powinni być wdzięczni. - Na pewno udało się prezydentowi Kaczyńskiemu tą wizytą 12 sierpnia 2008 r. ocalić niepodległość Gruzji - mówił szef BBN-u w Poranku Radia TOK FM. (gazeta.pl)

 

Taaak, Lechu Kaczyński sam stanął naprzeciw rosyjskich karabinów i czołgów i własną piersią zatrzymał idące natarcie wroga, a potem przepędził ich z bratniej Gruzji... Co za idiotyzmy. Wciąż nie wiem, czy to bezczelność, czy megalomania, ale właśnie sięga szczytów.

Mówiąc prawdę, to Kaczyński raczej przyczynił się do wybuchu wojny rosyjsko-gruzińskiej. Tak długo pompował bufona Saakaszwiliego wiarą, że stoi za nim USA i pół Europy, aż ten idiota sprowokował walki. Na co Putin tylko czekał...

12:12, krasnov
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 sierpnia 2009

" Po pół roku od słynnego krzyku Jana Rokity "Ratujcie mnie! Niemcy mnie biją!" w samolocie Lufthansy, niemiecka prokuratura postanowiła ukarać byłego posła za incydent w samolocie. Rokita będzie musiał zapłacić 3 tysiące euro. Czy były poseł powinien zapłacić taką karę? Politycy którzy w sobotę wypowiadali się o tej sprawie, są podzieleni. (tvn24.pl)

 

Pomijając idiotyzm pytania (czemu polityk nie miałby płacić?), które bierze się z ciągłego mniemania polityczków, że są lepsi od innych, jak zwykle poglądy rozkładają się podług przynależności partyjnej. Oczywiście prawym cnotkom z PiS raptem nie przeszkadza buractwo i wykroczenie, jeśli popełnił je ktoś, kto ich popiera (nieważne, że jak był w konkurencyjnej partii, to z o wiele błahszych powodów nazywali go przestępcą). Ot, takie to ich prawo, byle sprawiedliwość była po ich stronie.

Ale, przypomnijmy sobie z humorem, o co chodziło (film by Macdac, tytuł wpisu pożyczyłem z jego bloga).

 

18:14, krasnov
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 sierpnia 2009
 
1 , 2