Złośliwie o głupkach. Zwłaszcza w w potylice. Pardon, w polityce.
RSS
wtorek, 06 kwietnia 2010

" Kościół w Kalabrii na południu Włoch przestaje tolerować udział mafii w uroczystościach religijnych - podała włoska prasa. W miasteczku Sant Onofrio odwołano zapowiedzianą na 11 kwietnia procesję z figurami, które nieśli zawsze miejscowi mafiosi.

Biskup pobliskiego miasta Vibo Velentia Luigi Renzo nakazał w tym roku wszystkim proboszczom ze swej diecezji wykluczenie osób skazanych i domniemanych członków kalabryjskiej mafii 'ndranghety z udziału w procesjach i innych obrzędach religijnych.

Decyzja ta, jak zauważa prasa, ma charakter przełomowy/ Od dziesiątków lat na terenach kontrolowanych przez gangi przymykano oko na to, że figury Zmartwychwstałego Chrystusa i Matki Bożej niosą przedstawiciele najpotężniejszych mafijnych rodzin, traktując udział w procesji jako pokaz siły i władzy. (gazeta.pl)

 

Oczywiście, jeśli ktoś ośmieliłby się wytykać Kościołowi Świętemu konszachty z mafią, to byłby to perfidny, bezpodstawny atak moralnych relatywistów na największego stróża wartości na świecie. Pamiętajcie, żebyście się nie ważyli nic takiego insynuować!

 

" Decyzja podjęta przez parafię w Sant Onofrio o odwołaniu masowej procesji z figurami, które znów nieśliby kalabryjscy mafiosi, doprowadziła do prawdziwej konfrontacji. Z broni palnej ostrzelano drzwi przeora miejscowego bractwa religijnego, organizującego co roku procesję. Nikt nie odniósł obrażeń, ale jak zauważa "La Repubblica", był to jawna wendetta.

 

Mamy tu niezbity dowód, jak bardzo Kościół i katolicy są prześladowani w dzisiejszych czasach, nie dość, że oskarża ich się np. o dupczenie kalekich dzieci, to jeszcze strzela po ścianach. To bez wątpienia ten sam spisek!

15:40, krasnov
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 kwietnia 2010

" "Kościół nie dla idiotów" - hasło nawiązujące do kampanii reklamowej sieci supermarketów Media Markt miało zachęcać młodzież do udziału w rekolekcjach. Na pomysł zachęcania młodych do udziału w rekolekcjach wpadli członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na przeprowadzenie akcji mieli zgodę Media Markt. Biskup legnicki ks. Stefan Cichy w ostatniej chwili nakazał wstrzymanie akcji - podaje "Polska the Times". (gazeta.pl)

Kościół nie dla idiotów

Wiecie, że rzadko zgadzam się z duchownymi. Tym razem biskup miał rację. Hasło "Kościół nie dla idiotów jest po prostu kłamstwem.

10:45, krasnov
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 kwietnia 2010

Dopiero co pisałem o największym sukcesie prezydentury Lecha Kaczyńskiego, czyli polityce orderowej. Ale Lech Kaczyński dawcą orderów jest zazdrosnym! Dawcą orderów w tym kraju jedynym!

 

" Kancelaria Lecha Kaczyńskiego trzeci rok blokuje przyznanie Legii Honorowej Hannie Gronkiewicz-Waltz.  Paweł Wypych, minister w Kancelarii Prezydenta RP, tłumaczy: - Pan prezydent musi się po prostu zastanowić, rzecz przemyśleć, i to nadal trwa. - Trzy lata? - pytamy. (gazeta.pl)

 

Ano, trzy lata. I póki ma choćby resztki władzy, choćby się zesrał, to na przyznanie orderu Gronkiewiczowej nie pozwoli, bo jej nie lubi. Bo nie.

03:54, krasnov
Link Komentarze (1) »