Złośliwie o głupkach. Zwłaszcza w w potylice. Pardon, w polityce.
RSS
czwartek, 27 listopada 2008

Prezydent o "dyletanckiej" decyzji Trybunału

"Dyletancka", "subiektywna", "koncepcyjnie błędna", "polityczna, a nie prawna" [...]

 

No, w tym momencie pymyślałem "znowu Kaczyńskiemu Trybunał Konstytucyjny podoba się tylko, jak orzeka po jego myśli, ale czytam dalej:

 

[...] - prezydent Czech Vaclav Klaus nie zostawił suchej nitki na decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że Traktat Lizboński jest zgodny z krajowym prawem.

 

No, ale się naciąłem.  Nie wiem, czy mam się cieszyć, czy martwić, że nie tylko u nas prezydencą buroki, czy że LK już tak wbił w nasze umysły swoje memy, że jako pierwszy przychodzi nam na myśl przy niektórych wypowiedziach. Cytaty za tvn24.pl. 

12:28, krasnov
Link Komentarze (1) »
wtorek, 25 listopada 2008

Nowina, jak po spożyciu wina: 


Niespełna dwie godziny po ogłoszeniu prezydenckiego weta do ustawy o odrolnieniu gruntów w miastach, politycy klubu Lewica zapowiadają: pomożemy kolacji PO-PSL je odrzucić. Taką deklarację - w rozmowie z TVN24 - złożył w imieniu klubu parlamentarnego Lewica jego szef Wojciech Olejniczak. Źródło: tvn24.pl 
Jakoś tak, jak słyszę, że zadeklarował Olejniczak, to zaraz widzę, jak pół godziny później wychodzi Napieralski i mówi coś dokładnie odwrotnego. To ja tak mam, czy ta "lwica" tak ma? 
18:14, krasnov
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 listopada 2008

 Jak zwykle ostatno, z opóźnieniem (nie było mnie jakiś czas):

 


papieżWatykan potwierdza: papież Benedykt XVI nie podpisze beatyfikacji swojego poprzednika Piusa XII. Powód? Papież chce mieć dobre stosunki z Żydami. 

 

Po raz pierwszy przedstawiciel strony kościelnej potwierdził pośrednio, że proces beatyfikacyjny Piusa XII, zakończony głosowaniami w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, został faktycznie wstrzymany. - Do zakończenia brakuje jedynie podpisu Benedykta XVI, ale proces nie będzie odblokowywany, bo papież chce mieć dobre stosunki z Żydami - poinformował sprawozdawca beatyfikacji, ksiądz Peter Gumpel. (źródło: tvn24.pl


 Doskonale, papież chce mieć dobre stosunki z Żydami - powie jeden. Heh, jak zwykle liczy się polityka, a nie uzasadnienie merytoryczne - powie drugi. Bo w gruncie rzeczy - powiem ja - w ten sposób papa mówi Żydom "to ja mam rację, ale dobra, nie będę was na razie drażnił". Bo w zasadzie, to nieważne, czy Żydzi mają rację, Kościół ma prawo sobie powoływać takich świętych, jakich chce, i nikomu nic do tego, choćby nawet to był rozbójnik Rumcajs, albo Kuba Rozpruwacz.

10:03, krasnov
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 listopada 2008

Za (jak zwykle) tvn24.pl, nieco z opóźnieniem:

 


Barack Obama"Obamomania to śmieszne zjawisko popkultury"

 Świat gratuluje Barackowi Obamie wyboru na prezydenta USA, media mówią o euforii amerykańskich obywateli i wielkich nadziejach, a Jan Rokita chłodnym okiem "zamyśla się nad tą obamomanią" i przestrzega: - Jest ona śmieszna, jak każde zjawisko popkultury. 


JP2Pewnie, że śmieszna. Prawie tak śmieszna, jak polska "papieżomania", chociaż na pewno nie aż tak dogmatyczna i skostniała.
12:19, krasnov
Link Komentarze (1) »
czwartek, 20 listopada 2008

 


 Za tvn24.pl:

 […] premier Włoch Silvio Berlusconi […] zaapelował do mediów, by w związku kryzysem finansowym, "nie szerzyły paniki wśród obywateli".

- Jeśli ludzie zaczynają zmieniać styl życia, ulegając panice, dojdzie do zmniejszenia konsumpcji, a w rezultacie także firmy zaczną mniej produkować. Nie ma do tego żadnych podstaw - oświadczył szef włoskiego rządu […]. Premier zapewnia od dawna, że włoski system bankowy jest bardzo solidny i mocny oraz że obywatele nie stracą ani jednego centa. 


Oczywiście. Przecież stabilność włoskiego systemu bankowego i włoskiej gospodarki gwarantuje nie byle kto, bo sama mafia. Ojcowie chrzestni nie dopuszczą przecież do sytuacji, żeby mieli coś stracić. ;)

 

 

 

20:24, krasnov
Link Dodaj komentarz »