Złośliwie o głupkach. Zwłaszcza w w potylice. Pardon, w polityce.
Blog > Komentarze do wpisu

Z kogo bierzemy przykład?

Grecy, rozpieszczeni istnym socjalizmem, przejedli swoje oszczędności, przejedli unijne dopłaty, przejedli pożyczone pieniądze. Ekonomii się jednak nie oszuka i przyszedł czas spłacić długi. I teraz krzyczą, że dzieje im się krzywda, są oszukiwani, rabowali i wykorzystywani. 

Niedawno skończył się kolejny już grecki generalny strajk. Nie działało nic. Nie wiem, co greckie związki zawodowe wraz z grecką partią komunistyczną chcą w ten sposób osiągnąć: czy natychmiastowe ogłoszenie bankructwa (które spowoduje jeszcze większe zaciśnięcie pasa, niż plan ratunkowy), czy dłuższe wychodzenie z kryzysu i dłuższe jego zaciskanie? 

Strajki generalne zawsze odbijają się tragicznie na kondycji przedsiębiorstw i państw, a już zwłaszcza w Grecji, która żyje z turystyki. Turyści nie mogą wrócić do kraju, opuścić lotniska, kupić jedzenia, nigdzie dotrzeć, złapać głupiej taksówki, czy autobusu. Kto zaryzykuje wakacje w takim kraju? 

I są pierwsze efekty: 

" Portugalskie kurorty są oblegane przez turystów miejscowych i zagranicznych. Pierwszych do pozostania w kraju zmusiły oszczędności, drugich na portugalskie wybrzeże przyciągnęły zamieszki w Grecji i rewolty w państwach Afryki Północnej. (...) Portugalskiej turystyce kryzys nie zaszkodził. Ze statystyk Krajowego Instytutu Turystyki wynika, że od stycznia do kwietnia 2011 roku sektor ten zanotował wzrost obrotów o 8,7 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. W pierwszych czterech miesiącach 2011 roku zagraniczni turyści wydali w Portugalii prawie 2 mld euro. (gazeta.pl)

Na głupocie jednych korzystają inni, mądrzejsi.

Nasze, polskie związki zawodowe, niestety wzorują się na Grekach. Do tego stopnia, że zagorzali "antykomuniści" z Solidarności chcieli zaprosić podziwianych Greków na swoje demonstracje. 

wtorek, 05 lipca 2011, krasnov

Polecane wpisy

  • Ponad ofiarami

    " Kościół pragnie prawdy, pokuty i oczyszczenia w sprawie pedofilii - zapewnił we wtorek rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Tak odniósł się do o

  • Prawo i Sprawiedliwość prześladowane

    " Na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu skazał krakowski sąd 30-letniego informatyka Michała K., oskarżonego o nawoływanie w internecie do niszcz

  • Zróbmy sobie Grecję

    " Protestujący na ateńskim placu Syntagma włamali się do stojącego tam biurowca. Wtargnęli, za pomocą drabin, na pierwsze piętro budynku i próbowali go po

TrackBack
TrackBack URL wpisu: