Złośliwie o głupkach. Zwłaszcza w w potylice. Pardon, w polityce.
Blog > Komentarze do wpisu

Ponad ofiarami

" Kościół pragnie prawdy, pokuty i oczyszczenia w sprawie pedofilii - zapewnił we wtorek rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Tak odniósł się do opublikowanego niedawno nowego raportu w sprawie skandalu w Irlandii, tym razem w diecezji Cloyne. (polskatimes.pl/fakty/428893)


Bomba. Szkoda, że nie pragnie zadośćuczynić ofiarom. 


" Watykański rzecznik przypomniał, że podczas spotkania z biskupami irlandzkimi w Watykanie w 2009 roku Benedykt XVI wyraził "ból i dezaprobatę" w związku z ogłoszonym wówczas raportem na temat nadużyć w archidiecezji w Dublinie, a także że wystosował następnie specjalny list do biskupów Irlandii.


Jakoś nie wystosował listu do ofiar i nie przeprosił. 


" Ksiądz Lombardii oświadczył: "Należy zatem odnotować zdecydowane zaangażowanie Stolicy Apostolskiej w zachęcanie i skuteczne wspieranie wysiłków Kościoła w Irlandii w celu uzdrowienia i odnowy, niezbędnych dla definitywnego przezwyciężenia kryzysu, związanego z dramatyczną plagą nadużyć seksualnych wobec nieletnich".


Coś nic o tym, żeby uzdrowienie i odnowa miały obejmować przeprosiny, czy zadośćuczynienie ofiarom. 

I tak dalej, i tak dalej, podobnie wygląda każde podjęcie tego tematu przez Kościół Kat. Nie inaczej wyglądało to zresztą w przypadku poprzedniego papieża, który gorąco ubolewając nad utratą twarzy Kościoła, nie ubolał nad losem gwałconych dzieci; podróżując zaś do USA starannie dbał, żeby czasem nie napotkać przedstawicieli ofiar. 


Jaja żeby przeprosić mają tylko pojedynczy księża, czy biskupi, jak ordynariusz irlandzkiej diecezji Cloyne, biskup John Magee. Im wyżej, tym mniej człowieczeństwa. A może po prostu Kościół jest aż tak bardzo ponad ludzką mierzwą?

środa, 20 lipca 2011, krasnov

Polecane wpisy

  • Wdowia lista

    Oprócz wdów i sierot po ofiarach katastrofy Smoleńskiej, do list wyborczych PiS prawdopodobnie dołączy kolejna: wdowa po zastrzelonym w Łodzi przez szaleńca Mar

  • Z kogo bierzemy przykład?

    Grecy, rozpieszczeni istnym socjalizmem, przejedli swoje oszczędności, przejedli unijne dopłaty, przejedli pożyczone pieniądze. Ekonomii się jednak nie oszuka i

  • Skąd ta szczerość?

    Bronisław Wildstein sypnął zaskakującą szczerością w podsumowaniu siebie i swoich prawicowych kolegów:" W tym świecie do opiniotwórczych mediów dopuszczan

TrackBack
TrackBack URL wpisu: